លោក ពុធ សុធារ៉ា ពន្យល់អំពីអត្ថន័យប្រាំរយភាគរយដែលក្រុមលោកដាក់ចេញលើកីឡាករខ្លួននោះគឺចង់ដាស់ស្មាតីរបស់ក្រុមកីឡាករទាំងអស់ប្រឹងប្រែងឱ្យបានខ្លាំងមិនថាការហ្វឹកហាត់ ឬថ្ងៃប្រកួត និងក៏ជាការបណ្តុះឆន្ទៈកីឡាករឱ្យកាន់តែខ្លាំងខ្លា។ យុទ្ធសាស្ត្រដាស់ស្មារតីមួយនេះគ្រូបង្វឹករូបនេះប្រើប្រាស់ពេលប៉ះក្រុមគូប្រជែងដែរខ្លាំងៗដូចគ្នា និងសម្រាប់តែវគ្គសំខាន់ៗ ជាក់ស្តែងលោកនឹងយកទៅប្រើនូវថ្ងៃផ្តាច់ព្រ័ត្រពានរង្វាន់បាល់ទាត់ក្នុងសាលរាជធានីភ្នំពេញតែម្តង។ វគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្របាល់ទាត់ក្នុងសាលជើងឯករាជធានីភ្នំពេញ នឹងប្រារព្ធនៅថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នាពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ ដោយគូដណ្ដើមជើងឯករវាងក្រុម Mihel Seoul Young Gun តទល់ក្រុម C-Light Stars គូប្រកួតដណ្ដើមចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ ក្រុម the Peanuts តទល់ក្រុម Lucky ក្រៅពីនេះក៏មានការប្រកួតគូកិត្តិយសរវាងក្រុមសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ និងក្រុមផ្ការីកគ្រប់រដូវ ការប្រកួតនឹងប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីម៉ោង២រសៀលតទៅ៕
ការប្រកួតកីឡាវាយសីពានរង្វាន់ថ្មីមួយចូលរួមលើកស្ទួយសកម្មភាពកីឡា និងបណ្ដុះធនធានយុវជន
ការប្រកួតកីឡាវាយសីពានរង្វាន់ RTNK Badminton Championship 2025 លើកទី១នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី២៩ និងថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នាក្លឹបវាយសីនរា កោះនរា រាជធានីភ្នំពេញ។ លោកឧកញ៉ា ឈាង សុវណ្ណរតនៈ អគ្គនាយក RTNK Group ការប្រកួតនេះត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយសារតែមើលឃើញសកម្មភាពកីឡាវាយកាន់តែផុសផុល ហើយក៏ដើម្បីចូលរួមចំណែកលើកស្ទួយកីឡានៅកម្ពុជា និងផ្ដល់ឱកាសយុវជនបញ្ចេញសមត្ថភាពនិងទេពកោសល្យក្នុងកីឡាដែលជាផ្នែកសម្រាប់បណ្ដុះយុវជនបន្តវេន មិនតែប៉ុណ្ណោះការប្រកួតនេះនឹងរួមចំណែកជំរុញសកម្មភាពកីឡាដើម្បីសុខភាពទាំងផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្ត ចៀសឆ្ងាយពីការចំណាយពេលសកម្មភាពមិនល្អដែលអាចប៉ះពាល់ដល់សង្គមជាតិ។ បើតាមរបាយការណ៍ពីគណៈកម្មការរៀបចំ ការប្រកួតមាន៤វិញ្ញាសា គឺ វាយគូក្រោម១៦ឆ្នាំ, វាយគូក្រោម២៥ឆ្នាំ, វាយគូចម្រុះបុរសនារី និងវាយគូអាយុ២៥ឆ្នាំឡើង។ ក្រុមលេខ១ទទួលបានប្រាក់រង្វាន់១លានរៀល លេខ២ បាន៨សែនរៀល និងលេខ៣ បាន៦សែនរៀល៕
ម្ចាស់ជើងឯក Club World Cup អាចទទួលបានប្រាក់រង្វាន់រហូតដល់១២៥លានដុល្លារ
ប្រាក់រង្វាន់នៃការចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍ FIFA Club World Cup ត្រូវបានប្រកាសជាផ្លូវការ ខណៈទឹកប្រាក់សរុបដែលត្រៀមចំណាយមានប្រមាណ១ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក។ ក្រុមជើងខ្លាំងនៅអឺរ៉ុបដូចជា Real Madrid, Paris Saint-Germain, Bayern Munich និង Manchester City ស្ថិតក្នុងចំណោមបេក្ខភាពដែលមានប្រៀបក្នុងការឈ្នះពាន World Cup កម្រិតក្លឹប ទម្រង់ថ្មី ហើយក៏អាចនឹងទទួលបានទឹកប្រាក់ដ៏ច្រើនពីការប្រកួតផងដែរ។ យោងតាមការប្រកាសពី FIFA កាលពីថ្ងៃពុធ ក្រុមដែលឈ្នះជើងឯកនឹងទទួលបានរហូតដល់១២៥លានដុល្លារ។ FIFA បានចំណាយទឹកប្រាក់ ៥២៥លានដុល្លារសម្រាប់ក្រុមដែលចូលរួមការប្រកួត Club World Cup នាទឹកដីសហរដ្ឋអាមេរិក ចន្លោះពី ៣.៥៨លានដុល្លារ ដល់ ៣៨.១៩លានដុល្លារក្នុងមួយក្រុម ខណៈដែល ៤៧៥លានដុល្លារទៀត ទុកសម្រាប់ផ្ដល់ជារង្វាន់ដល់លទ្ធផលនៃការប្រកួត បែងចែកជាផ្នែកៗដូចជា ការឈ្នះក្នុងវគ្គចែកពូលក្នុងមួយប្រកួត ទទួលបាន២លានដុល្លារ ហើយ១លានដុល្លារសម្រាប់លទ្ធផលស្មើមួយប្រកួត។ សម្រាប់វគ្គ knockout, ក្រុមដែលឡើងដល់វគ្គ១៦ក្រុមចុងក្រោយទទួលបាន ៧.៥លានដុល្លារ វគ្គ៨ក្រុមចុងក្រោយទទួលបាន ១៣.១២លានដុល្លារ វគ្គពាក់កណ្ដាលផ្ដាច់ព្រ័ត្រទទួលបាន ២១លានដុល្លារ ក្រុមជើងឯករងទទួលបាន ៣០លានដុល្លារContinue reading “ម្ចាស់ជើងឯក Club World Cup អាចទទួលបានប្រាក់រង្វាន់រហូតដល់១២៥លានដុល្លារ”